Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lefkáda patří do souostroví Jónských ostrovů (mj. Korfu, Kefalonia, Zakynthos ..). Dosud se vedou spory o to, zda je skutečně ostrovem. Je totiž s pevninou spojená padacím mostem, který se v určitou denní dobu zvedá, aby zde mohly projíždět lodě. Najdou se tu nejkrásnější pláže světa (kde se v Řecku teda nenajdou) - např. Porto Katsiki, která byla ohodnocena jako 8. nejhezčí pláž světa (!). Bohaté je i okolí ostrova. Příkladem jsou ostrovy Skorpios (majetek rodiny Onassisů), Meganissi či Ithaka.

Deset dní jsme ztrávili v hotelu na jihu ostrova v oblasti Vassiliki (ráj windsurfařů). Podnikli jsme celkem tři výlety lodí, jeden na skůtru do hor a druhý na sever.

Můj dojem:

Dovolenou vždy zpříjemní krásné počasí a hlavně móře! Učarovaly mě krásné pláže, milí lidé (pan prodávající palačinky, kapitán lodi ...), příroda (docela divoká a chvílemi dost otravná a ohavná - pavouci, hovada, ještěrky, motýli) a také horské vesničky (v kterých se dá snadno po čtvrt hodince zabloudit).

Co mě naopak zarazilo, to byly obezní řecké děti, studené moře na naší oblíbené pláži, neznalost delegátky a málo turistického vyžití (škoda).

Co mě dostalo - mrtvý jezevec (obří jezevec) na silnici, pastevci koz (nechali kozy pást se na asfaltové silnici a sami proháněli svoje skůtry),,JÍDLO (!!!) a panorámata. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář